Vergroting

===============================================================================================================
VOOR EEN MOOIE VERGROTING, KLIK OP DE FOTO NAAR KEUZE EN MAAK DAARNA DE PAGINA GROOT !
===============================================================================================================

 

513 Huize "Liave"

Op de achterzijde, met potlood: Faas Eliasstraat.

30-08-2009, Martin Snuverink: In Baarn is geen Faas Eliasstraat, maar wel een Faas Eliaslaan. Faas Elias was een plaatselijke freule, vandaar dat alleen in Baarn een straat naar haar is vernoemd. Maar als we nu voor straat gewoon laan lezen, komen we toch in Baarn terecht. De Faas Eliaslaan heette eerder Noorderlaan. Ik heb die laan wel eens afgewandeld. Ik kan u zeggen: dit huis staat er niet en heeft er ook niet gestaan

30-08-2009, Sander van Wijngaarden: faas eliasstraat is gewoon een ,,nog,, bestaande straat in baarn.
het pand zou hier in kunen passen. helaas heb ik in de beeldbank en op funda geen bewijs gevonden dat dit huis in deze straat staat of heeft gestaan. Historische vereniging baarn gemaild of zij meer weten.

519 Markant pandje

 

520 Pension

Fotograaf: P. Payens, Arnhem

17-11-2010, Martin Snuverink: Herstel, bij nader inzien is die niet specifiek Arnhems. De lantaarnpaal is van het zeer algemene type Haagse paal en deze kon je bijna overal aantreffen. De armatuur is echter wel karakteristiek. Herkenning blijft helaas uit. Ik zal er eens op letten bij het doorbladeren van boekjes als "xxx in oude ansichten", waarvan ik een aardige verzameling van de grotere plaatsen heb aangelegd.

13-04-2008, Martin Snuverink: De lantaarnpaal wijst specifiek op Arnhem.

541 14e Reg Inf. 1939

Op de achterzijde staat Hansweerd vermeldt.

08-10-2009, Arno van den Dorpel: De achterzijde van de kaart is de sleutel tot de oplossing. Vermeld hierop: 14e Regiment Infanterie Hansweerd 1939.
Hansweerd is verkeerd gespeld: het moet zijn Hansweert. Dit is een dorpje op Zuid-Beveland (Zeeland).
In 1939 (de mobilisatie) werden te Zuid-Beveland twee stellingen aangelegd om de mogelijke inval van Duitsland te stuiten. Dit waren de Bath-stelling en de Zanddijk-stelling. De Zanddijk-stelling was gelegen tussen Yerseke en Hansweert. De stellingen werden aangelegd door het 14e Grensbataljon Infanterie. Ik denk dus dat dit de soldaten op de foto zijn. Welke straat in Hansweert het is ben ik nog niet achtergekomen.

557 Dorpswoningen aan een sloot


03-11-2009, Dik Zweers: Gronings dorp

 

566 Belvedere, Poststempel Nieuwenschans

Fotograaf: F. v.d. Luit, Groningen.

31-07-2008, Berry Meester: Dik kralt heeft ontdekt dat er boven het half ronde raam een naam staat. Dit bleek "Belvedere" te zijn. Ik had het niet gezien.

569 Mogelijk: Horeca gelegenheid ?

571 Poseren voor een molen


08-08-2008, Erwin Esselink:
Ik heb een vermoeden, waar zoekplaatje 571 gezocht zou moeten worden. De combinatie molen en werkvolk brengt me op Sliedrecht. Het zou dan om het personeel van een scheepswerf kunnen gaan met daarachter de molen van Vermaas, nr. 2926 in de database van verdwenen molens http://www.molendatabase.org/molendb.php Ik stuur ook nog een foto mee, die iets duidelijker is dan die in de database. Ik heb ook gezocht in het fotoarchief van de gemeente Sliedrecht, maar heb nog geen exacte match kunnen vinden http://historie-fotoarchief.sliedrecht.nl Misschien dat met deze suggestie anderen het verlossende woord kunnen geven.

586 Huisnummers 7 tm. 15

591 Huisnummers niet leesbaar

 

599 Hulde aan de Majesteit, 1923

623 't Krooseke, huisnummer 53

624 Pension

655 Straatnaambordje onleesbaar !


03-11-2009, Dik Zweers:
zeker Brabant

662 Rietgedekte villa


23-03-2009, Theo Hillebrand: Villa met rietendak waarschijnlijk Renkum, Doorwerth of Oosterbeek.

664 Vrijstaand woonhuis met bruggetje

 

673 Boven de ramen in baksteen witte kruisjes

676 Gestempeld in Gouda, 1934


19-08-2011, Elisa: Tante Marina en oom Jacob van den jongeheer Dirk van Harten (geb. 17-8-1920) waren:
Marina Dogterom, geb. Lekkerkerk op 2-5-1896 en Jacob Dogterom, geb. Zevenhuizen op 6-2-1882 in huis nr. 166
(De overgrootvaders van Marina en Jacob waren broers).
Ze trouwden in Krimpen aan de Lek op 11 mei 1932. Marina woonde bij haar ouders aan de Ooster Lekdijk 49 in Krimpen aan de Lek. Zij werd daar op 20 mei 1932 uitgeschreven uit het bevolkingsregister en vertrok naar Zevenhuizen.
Ik ben vandaag even in het archief in Gouda gaan kijken maar vreemd genoeg heb ik ze niet kunnen vinden in het bevolkingsregister van Zevenhuizen…..
Ze zijn allebei in Zevenhuizen begraven. Jacob is in 1962 overleden en Marina in 1959.
Ik heb echter helaas nog steeds geen idee waar het pand van het zp staat/stond maar misschien kan iemand met deze gegevens verder. De moeder van Dirk van Harten was Antonetta Dogterom, een zus van Marina.

03-11-2009, Dik Zweers: Zal wel in omg. Gouda zijn. In elk geval ZH, gezien de grote hooibergen

678 Markant woonhuis met opvallende schoorsteen

679 Auto Zuid

Tankstation van de Total. Straatnaambordjes niet leesbaar !!

02-01-2012, Ani: 679 Eindhoven. Nog een bewijs dat dit eindhoven is. Hoogstraat. Op de foto is een topje van de kerk toren te zien. op googlemaps ploegstraat, gestelsestraat en hof van ede. Daar staat een kerk. De toren lijkt op de foto. Ook staat de toren achter de gezochte zoekplaatje op 679. Dit is vrijwel zeker dat deze afbeelding in hoogstraat/palingstraat gemaakt is.

01-01-2012, Ani: Afb 679 Eindhoven Hoogstraat/Palingstraat. Zie google maps. De pand heeft een te koop bord. Aan deze pand is te zien dat later een verdiping bij gebouwt is. naast die pand staat nieuwbouw. die lijkt voor mij op de foto.

06-03-2009, Alard Roose: Er staat mij iets van bij dat op de Huissensestraat in Arnhem-Zuid ook zo'n tankstation stond.

23-01-2009, Martin Snuverink: Advies: zoeken in Eindhoven.

 

703 Kapperszaak

Geen naam en huisnummer bekend, ongelopen.

707 Kapperszaak

Ongelopen, geen naam en geen huisnummer.

709 Villa in bosrijke omg. Huisnr. 95

713 Anno 1852


31-03-2009, Arnold Tak: Qua bouwstijl zoeken rond Rotterdam, bijv. Hoekse Waard, eiland van IJsselmonde e.d. Er staan hier heel wat boerderijen die hier sterk op gelijken.

714 Inrichtingsgebouw ?


23-05-2011, Willem Reusink: Dit zou het sanatorium aan de Doonweg in Eerbeek kunnen zijn.

716 Huisnummer 41

Boven het huisnummer 41 staat nog een huisnummer: O 66

17-11-2011, Colin Bruens: 716 Huisnummer 41
Ik had al eerder eens aangegeven dat ik dacht dat dit een van de huisjes in Moddergat was. Ik ben er inmiddels achter dat dit type huizen woudhuisjes of Wâldhúskes (Fries) worden genoemd en dat er tal van dit soort huisjes verspreid staan in de omgeving van Dokkum.

14-09-2009, Colin Bruens: Foto 714 doet mij erg denken aan een Noord Fries vissershuisje, waarvan er ook enkele in Moddergat staan. Qua grootte lijt het op Huisje Tibbesma (ook Fries) Is dit mogelijk een aanknopingspunt?

03-11-2009, Dik Zweers: Zuidoost Groningen of aangrenzende strook Drenthe

718 Mei 1924

726 Gemaal ??


Michel van Cappellen: Het lijkt op gemaal de Tuut in Appeltern (maar is het niet). Het is soberder, maar wellicht stroomafwaarts.

728 Vrijstaand woonhuis

             

733 Noordelijke provincies ??


04-02-2012, Berry: Het is hem niet. Op de foto van Adrie is boven de deur een boogje te zien die er op het zoekplaatje niet is. (zie detailscan)

02-02-2012, Berry: Hij lijkt er wel erg op. Als de voortuin vroeger veel groter was dan zou het kunnen. De foto is niet erg scherp zodat details moeilijk te bekijken zijn. Is het mogelijk een scherpere scan te mailen?

02-02-2012, Arie de Reus: De foto 733 lijkt veel op foto’s van huizen uit Eefde in mijn verzameling. Met name de onregelmatigheid in de rand rechts komt terug. Ik vermoed het huis op bijgevoegde foto. Hoek Zutphenseweg Teenkweg.

03-11-2009, Dik Zweers: Kan veel dichterbij zijn. Doet een beetje Wilps aan.

747 De trekpleister

749 Dorpsgezicht

Op het bordje links op het pand staan nummers: 18/20/22/24

09-11-2010, Dick Zweers: Helemaal eens met Martin.

05-08-2009, Martin Snuverink: De drie hooibergen aan de straat (vierroerders met een kapje) en de huizen doen me sterk denken aan de omgeving van Kampen. Maar waarschijnlijk niet Grafhorst, want daar waren rieten daken na de grote brand van 1849 waarschijnlijk verboden, aldus André Westendorp uit IJsselmuiden. Vergelijk opgelost zoekplaatje 370 van zoekplaatjes.nl. Misschien kan André Westendorp zich ook hier verdienstelijk maken.

750 Noodwoning fam. van Velzen Rotterdam

752 Stad of dorpsgezicht

Huisnummer niet leesbaar.

 

766 Geen huisnummers o.i.d.

Achterzijde blanco

767 Mooie dubbel / winkel?

Niets leesbaars gevonden. Achterzijde blanco.

12-02-2010, Dick Zweers: Ik denk dat dit wèl in Nederland is. De beschildering van de bogen boven de zijraampjes, in 'zebra'-motief zag je veel in Midden-Limburg.

22-09-2009, Martin Snuverink: Dit is niet in Nederland

770 Rietgedekte villa in Haarlem ??


06-10-2010, Berry Meester: Deze kaart staat ook op de site van Arnold Tak en ook gestempeld Haarlem. Het moet dus Haarlem of nabije omgeving zijn.

772 School met den bijbel. Opgericht 1909

Met potlood op de achterzijde, in modern handschrift: Groot Ammers.

18-01-2011, Jan Jac. Hoefnagel: Volgens de kenners is 772 definitief niet Groot Ammers. Helaas...
Hierbij een tweede foto, betreft de oostgevel van de "School met den Bijbel" te Groot Ammers.


18-01-2011, Jan Jac. Hoefnagel: Verwarring alom: de Historische Kring Nieuwpoort mailde me dat de door hen verstrekte foto per abuis van een schoolklas voor de school in Streefkerk blijkt te zijn.
De foto's van het gebouw in Groot Ammers worden deze week uit het archief opgediept. Wordt vervolgd dus...

14-01-2011, Jan Jac. Hoefnagel: bijgaande foto komt van het Museum / archief DIEP / Historische kring Nieuwpoort. Volgens hen betreft dit de School met den Bijbel te Groot Ammers op de eerder genoemde locatie. Ik kan er geen schoolgebouw van maken, maar het gebouw van het ZP is het zeker niet.

07-01-2011, Jan Jac. Hoefnagel: In tegenstelling tot wat de site van de school vermeldt bestond de School met de Bijbel in Groot Ammers al wel degelijk in 1909/10.
Bedoelde locatie van het gemeentehuis is Zuidzijde Groot Ammers.

Algemeen Handelsblad van 28 aug 1910

bericht uit de Staatscourant:
Vereenigingen: De „St.-Ct." No.201 bevat afdrukken van
de statuten der volgende vereenigingen:

(Gewijzigde statuten) ;
Vereeniging tot stichting en instandhouding
van „Eene. School met den Bijbel", te Groot-Ammers.


25-05-2010, Hans Klomp: De website www.ebenhaezer-ga.nl geeft info over de Eben Haezerschool in Groot Ammers. Zo wordt er gemeld dat de naam van de school eigenlijk luidt "School met de bijbel Eben Haezer". Volgens de webiste zijn er eerder twee gebouwen geweest waar de school in gevestigd was. Dit was "aan de dijk, waar nu het gemeentehuis staat" en de Margrietstraat "waar nu een winkelcentrum is verrezen".
Wel meldt de website dat de school circa 90 jaar oud is, hetgeen ons brengt tot circa 1920 en niet 1909. Toch lijkt mij een nadere blik op de locatie "waar nu het gemeentehuis staat" zinvol.


776 Fotograaf Haalman, Groningen

779 Landhuis in landelijke omgeving


17-02-2010, Arjan Lourier: Dit is zeer waarschijnlijk een tuinhuis, behorende bij een landgoed. Ik heb het echter op geen enkele beeldbank kunnen vinden.

782 Villa met w.s. later aangebouwde erker.

785 Vrijstaand woonhuis

790 Stadsgezicht

Huisnummer van de een na laatste deur is 108.

09-10-2010, Martin Snuverink: Waterloostraat, Rotterdam-Kralingen?
De treden onder de voordeur wijzen op Rotterdam. Maar kent iemand nog andere grote steden waar zulke opstappen gebruikelijk waren?
De huizen hebben T-vensters en zijn dan van vóór 1900 en zeer waarschijnlijk zelfs van vóór 1880. De straat is vrij smal, wat te zien is aan het smalle trottoir en de positie van de fotograaf.
In oud Rotterdam, waaronder Kralingen en Charlois, maar niet IJsselmonde, Hillegersberg, Schiebroek en Overschie, zijn de even huisnummers consequent aan de oostzijde of de zuidzijde van de straat. Aan de zuidzijde kan het niet zijn, want de vensters hebben zonwering. We moeten dus zoeken naar een min of meer N-Z lopende straat, liever nog NNW-ZZO. De huisnummers verderop zijn lager, want even nummers zijn in Rotterdam links, gezien in oplopende richting.
Rond 1900 waren er niet zo veel straten in Rotterdam waar huisnummers van 108 en hoger voorkwamen. Hiermee moeten we overigens voorzichtig zijn, want er zijn straten waar een flink aantal nummers wordt overgeslagen. Bovendien waren er vóór 1900 niet zo veel straten met bebouwing van twee woonlagen plus kap.
Bij het zoeken heb ik ook de adresboeken van Rotterdam geraadpleegd.
Tot nu toe heb ik maar één mogelijkheid gevonden die aan de voorwaarden voldoet, maar die ik overigens vanwege de zonstand niet optimaal vind.
Dit is de Waterloostraat in Kralingen. Hier is een reeks huizen gesloopt van de nummers 90 -108 en in 1997 vervangen door romantische nieuwbouwwoningen in neo-neorenaissance. Dit is met streetview goed te zien. Deze straat was volgens de topokaart van 1880 toen al volledig bebouwd. Het GAR zegt over deze bijzondere straat: “Deze straat werd aangelegd in 1865, toen het halve eeuwfeest van de slag bij Waterloo werd gevierd. In juni van dat jaar wordt de naam voor het eerst vermeld. Ze is door de bouwondernemer gegeven.” Kralingen hoorde toen overigens nog niet bij Rotterdam; de annexatie was in 1895.
Beelden van de vroegere nummers 90 t/m 108 heb ik helaas niet kunnen vinden. Wie helpt?

16-10-2009, Berry Meester: Ik bedoel met de omschrijving de 2e deur van rechts. In het raam boven deze deur staat 108.

16-10-2009, Martin Snuverink: Berry, hoe weet je dat nummer 108 de laatste deur is en niet de eerste deur?

793 Utrecht?

Het bovenste wapen is van Utrecht. Op het bordje op de gevel links staat: Stapvoets rijden.

27-03-2011, Peter Smaardijk: Dat rad zie ik niet, maar dat kan aan mij liggen. Het lijkt mij een nationaal feest, misschien de onafhankelijkheidsfeesten van 1913. Inderdaad mogelijk de wapens van de (zeven?) provincies, en dat dat van Utrecht bovenaan staat doet vermoeden dat het in die provincie is. Maar ik zie volgens mij ook links en rechts een krullerige letter in een cirkel, misschien een B. Een dorp in de provincie Utrecht dat met een B begint wellicht? Misschien Breukelen? Het is een wilde gok...

16-10-2009, Dennis de Waart: Wat is het toch leuk om commentaren van anderen te lezen. Echter, ook in vroeger tijd reden wagens te hard en maande men tot stapvoets rijden om ongelukken in drukke straten met volwassenen en vooral ook kinderen te voorkomen. Zo ook bijvoorbeeld op de drukke Haarlemmerdijk in onze hoofdstad waar men vermanende borden aan de gevels hing om stapvoets te rijden en waarop ook te lezen viel dat motorvoertuigen daar helemaal niet mochten rijden. Met kerken hebben de borden niets van doen, maar het is wel een mooi verhaal.

16-10-2009, Ruud: Het gebouw links op de foto is waarschijnlijk een kerk. Toen er nog met kar en paard werd gereden werd veelal op gevels van kerkgebouwen het bordje stapvoets of stapvoets rijden geplaatst. De mensen in de kerk konden de dominee niet meer verstaan als er iemand in volle vaart over de keien langs de kerk reed

15-10-2009, Ingrid Evers: Inderdaad lijkt het wapen linksboven op het wapen van Gelderland (zonder schildhouders en kroon), en hebben de wapens van Noord-Brabant en Zuid-Holland (eveneens zonder de schildhouders) beide een naar rechts gewende leeuw. Wat is dan de afbeelding op het schild rechtsboven, en vertonen de twee schilden aan de basis van de boog enegerlei tekening?
Stel dat het allemaal provinciewapens zijn, wat betekenen vijf, eventueel zeven provincieschilden dan? Een feestelijk gebeuren met een teruggrijpen op de Republiek der Zeven Provinciën? En verwijst het ene rad (herhaald op de tegenoverliggende 'zuil' dan naar Maarn?

15-10-2009, Jan Spoolder: Het wapen boven aan de poort is van Utrecht, de provincie Utrecht, wel te verstaan! Op de poort staan volgens mij meer provinciewapens ( zoals linksboven Gelderland, en mogelijk ook die van Zuid-Holland, Friesland en Noord-Brabant). Het hoeft dus niet in de stad Utrecht te zijn, en gezien de dracht van de dames in het midden lijkt me dat ook niet het geval. Opmerkelijk is de rond gemetselde hoek links, dat zie je niet zo veel!

15-10-2009, Ingrid Evers: Het wapen midden boven is dat van de Provincie Utrecht. De overige wapens zijn minder makkelijk te duiden. Linksboven een schild met twee elkaar aanziende klimmende leeuwen; rechtboven een niet leesbaar schild. Daaronder aan elke zijde een zesspakig rad; en daar onder links en rechts identieke schilden met een nogal vierkante, naar rechts klimmende leeuw (gezien vanuit de schilddrager). Elementen van deze attributen zijn te zien op de wapens van Maarn (het rad verwijst naar de vroegere heerlijkheid, die in bezit was van de abdij van Heusden), Doorn en Driebergen, plaatsen die nu behoren tot de gemeente Utrechtse Heuvelrug. De sleutel ligt mogelijk in het wapen rechtsboven, waarvan de tekening niet te onderscheiden. is.

797 Bakkerij H. Plantinga


07-12-2011, Theo B: Rechts van de bakkerij zien we op het zoekplaatje een rijwielhandel. Iets dat m.i. niet te rijmen is met de situtaie op Streetview. Hier staat een statig huis met een hek van zuiltjes en kettingen, dat ten tijde van het zoekplaatje al gebouwd zal zijn geweest.

19-06-2011, J.J. Hoefnagel: Wietske Poelman, dorpskrant de Tweeling (dé dorpskrant van Gerkesklooster-Stroobos) heeft navraag gedaan, en meldt me dit (wat bevestigd wordt door Appie de Poel uit Gerkesklooster):

"Foto bewijs materiaal heb ik niet maar deze woning staat nog steeds aan de Groningerstreek 13 (Stroobos) en dus niet aan het Hoendiep NZ. Heden wonen daar Jan en Bleke de Bruin, die deze woning totaal hebben gemoderniseerd. Maar dat hier de Bakkerij stond van Bening en Aukje Plantinga weet ik eigenlijk zeer zeker. Ik ben namelijk geboren aan de overzijde, van wat toen nog gescheiden was door het kanaal. Er is veel veranderd aan de Groningerstreek. Vele woningen zijn afgebroken ten gunste van uitbreiding van de industrie.
Alle oud inwoners zullen het wel weten, dat Plantinga niet de enige bakker was in de dorpen. We hadden in de naoorlogse dagen zeven bakkers in onze dorpen! Te weten: De Boer, Plantinga, Procee, Gernaat, Meier in Stroobos en Van der Boon en nog een Meier in Gerkesklooster."

26-12-2009, Aart van den Sigtenhorst: mogelijk is deze bakkerij gevestgd geweest in Stroobos (gr) deze huizen/winkels
stonden aan het oude hoendiep,en tot 1930 heeft daar een bakker plantinga gezeten. mogelijk komt er reactie op.

800 VDH. (Vereniging Duitse Herdershonden ??)


21-10-2009, Ingrid Evers: Je hebt ongetwijfeld gelijk, Berry, dit is een groep liefhebbers van Duitse herdershonden.
De landelijke Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van Duitse Herdershonden (VDH) werd op 4 november 1917 opgericht in Amsterdam en bestaat nog steeds. De foto vertoont een strandtentje waarop niet alleen de vlag van de VDH wappert, maar tevens een Nederlandse vlag. Gaat het misschien om een ontmoeting/wedstrijd met buitenlandse herdersverenigingen. En is dat dan op een Nederlands strand met geheel links een groter gebouw, of is dit België of Duitsland?

802 Vrijstaand woonhuis

In de tuin een namaak hertje en hond. Het bordje is helaas onleesbaar.

807 Huizen aan een kanaal.

815 Pension "Voorbosch" Ede?

Met potlood: Ede

817 Boerderij achter steenfabriek

Op de achterzijde staat vermeldt: Boerderij achter steenfabriek aan de Rondweg.

09-11-2010, Dick Zweers: Toch wel Twente vanwege het stiepelteken.

22-11-2009, Jan Spoolder: Deze boerderij niet aan de Rondweg in Enter, noch nabij de Rijssense steenfabriek aangetroffen. Er is hier wel veel gesloopt en herbouwd.

18-11-2009, Jan Spoolder: Ik vermoed dat dit boerderijtje staat tussen Rijssen en Enter, aan de Rondweg of de Enterveenweg, of daaromtrent. Een bewijsfoto is w.s. moeilijk of niet te vinden, ik zal er binenkort even langs rijden.

============================ GA VERDER NAAR SERIE 4 =================================